מכינת לפידות אמונה

הרב ניר יהודה | ניצנית ריקלין

מעלה מכמש

ההרשמה לשנת הלימודים הבאה יוצאת לדרך כל הפרטים כאן

מכינת לפידות- אמונה באה לבנות את דור העתיד של מנהיגות נשית ובכלל זה להכין בוגרות שמינית לשירות משמעותי. השנה במכינה היא שנה משמעותית בחייה של אישה  מאמינה ותהווה תשתית אמונית, רוחנית ומעשית לחיים שלה בהמשך כאדם דתי וכמובילה חברתית.

שנת המכינה מאפשרת לבת לבנות את עולמה האמוני והאישי מתוך מכוונות לקראת הייחודיות שבאתגר השירות הצבאי ובחיים בכלל.

בלפידות- אמונה  תוכלי להכיר את עצמך ולגבש את זהותך הדתית באמצעות  לימודי תורה, הלכה וגמרא. פילוסופיה יהודית, חסידות ואמונה. התוודעות לחברה הישראלית והיכרות עם ארץ ישראל, ייעוץ מקצועי וסדנאות למצוינות. התנדבות ומעורבות חברתית יחד עם חיי מכינה תוססים ושיתופיים.

הנוף הבראשיתי הנושק למדבר, האווירה המשפחתית של לפידות- אמונה והלימוד במשותף עם בנות, מורות ומורים איכותיים – כל אלו יחד יהוו בשבילך קרקע בטוחה לחקירה ולבנייה אישית.

 התנדבות:

אנו במכינה לפידות מאמינים כי בית המדרש וחיי הרוח והאמונה חייבים להיות מחוברים לעשייה איכותית ומיטיבה עם הסביבה. במשך שנת המכינה תבחרי במסלול התנדבות שיתאים לך בהתייעצות עם צוות המכינה. מסלולי ההתנדבות מגוונים: חקלאות, סקרים ארכיאולוגים, חינוך, סיוע לנזקקים.

סדרות להכרת החברה הישראלית:

שבוע היכרות עם החברה הישראלית: הזדמנות להשתלב במשך שבוע בתוך קהילה נבחרת ברחבי ישראל: בעיירת פיתוח, קיבוץ או עיר, בנגב, תל אביב או גולן, בקהילה חרדית, טבעונית  או בדואית- הבחירה בידיכן! יחד ניצור את החוויה הישראלית ונצא לגיבוש מיוחד עם עם ישראל.

 
 

תוכנית הלימודים במכינה

תכנית הלימודים במכינה לפידות שואפת להכין בנות דתיות לשירות משמעותי. יחד עם זאת השנה במכינה היא שנה משמעותית בחייה של אישה  מאמינה והיא מהווה תשתית אמונית, רוחנית ומעשית לחיים שלה בהמשך כאדם דתי וכמובילה חברתית. לכן תכנית הלימודים בבית המדרש באה לענות על שאלות בשני מישורים: צורך השעה וצורך הנשמה. השיעורים בתכנית הלימודים- הן לימודי הקודש והן לימודי החול – באים לענות על הצרכים הללו: