מכללת אמונה אפרתה

ד"ר אפרת גרוסמן

דרך בית לחם 104, ירושלים

מזכירות: 02-6733767 שלוחה 101

אמונה אפרתה – מכללה אקדמית לחינוך ואמנויות היא מכללה אקדמית דתית לבנות, המעניקה תואר ראשון בתחומי האמנות, העיצוב הגרפי והתיאטרון

בוגרות המכללה זכאיות לתואר B.Ed. ולתעודת הוראה.

הייחודיות בשילובם של היצירה והעיון במכללה, הם שמאפשרים לסטודנטיות לפתח את יכולותיהן ולהביא לידי מימוש את כישוריהן האומנותיים. בנוסף על אלה, לומדות הסטודנטיות לימודי יהדות המהווים חלק אינטגרלי מתוכנית הלימודים במכללה, ומהווים את המסד להכשרת הסטודנטיות.

רשימת החוגים במכללה

החוג לתקשורת חזותית מציע מענה אקדמי כולל ברמה גבוהה, לכל סטודנטית דתית בעלת כישורים אמנותיים – עיצוביים, המעוניינת לשלב את הכשרתה המקצועית / אמנותית עם הכשרתה כמורה.
מטרות החוג הן הקניית ידע ומיומנויות לסטודנטית כמורה בתחומי העיצוב הקלאסי, הדיגיטלי והאינטראקטיבי. אלה מאפשרים לה להשתלב בכל תחומי העשייה הרלוונטיים לעיצוב גרפי.
אנו מאמינים שעיסוק בתחומי דעת אלה יניב סוג חדש של מורה המשלבת מסורת וחידוש בכלי אחד. המטרה היא להביא את הסטודנטית לרמה מקצועית ופדגוגית גבוהה מתוך מיצוי נטיותיה וכישוריה האישיים. כל זאת, מתוך ראייה יהודית המתמודדת עם עולם היצירה הוויזואלית של ההווה ונושאת עיניה אף אל העתיד.

העידן הפוסט-מודרני והתרבות הדיגיטלית, מציבים אתגרים לא פשוטים בפני אמניות דתיות המבקשות להתקבל ולקבל הכרה בשדה האמנות הישראלי. מסלול ההכשרה של מגמת האמנות במכללת אמונה מאפשר לבעלות כישורים ויכולת הבעה אמנותית, לעבור תהליך של הכשרה החותר להכין את המתמחה להיות אמנית פעילה, הלוקחת חלק משמעותי בשיח האמנות העכשווית.
מסלול האמנות במכללה מיועד לתת לסטודנטית דתית בעלת כישורים אמנותיים ארגז כלים של אפשרויות להיפתח אל עולם האמנות הפלסטית, להשתלב במחקר האקדמי ולהתנסות בתהליכי הוראה ייחודיים עד להכשרתה כאמנית ומורה לאמנות.

ההתמחות להוראת תאטרון במכללת אמונה היא היחידה בישראל המעניקה תואר אקדמי בחינוך  (B.Ed) ותעודת התמחות בתאטרון, לסטודנטית דתית.

ההתמחות מציעה הכשרה בנושאי תאטרון, משחק, כתיבה, בימוי והוראה.
בהכשרה משולבים באופן אינטגרלי לימודי יהדות כלליים וייעודיים לתחום.
במשך ארבע שנות לימודיה עורכת הסטודנטית מסע מרתק בין עולמות היצירה התאטרלית, העיון והיהדות. השילוב המיוחד מציע לסטודנטית חוויה מתמשכת של לימודי משחק, תנועה ובימוי.
אלו גם אלו, מכינים את הבוגרת לעבודה במערכת החינוך, בתחום הוראת התאטרון, או בעבודה יצירתית בתחום הבימוי והמשחק המקצועי. כמו כן, הלימודים מאפשרים להמשיך בלימודי תרפיה בדרמה, או פסיכודרמה.

מסלול האמנות במכללה מיועד לתת לסטודנטית דתית בעלת כישורים אמנותיים ארגז כלים של אפשרויות להיפתח אל עולם האמנות הפלסטית, להשתלב במחקר האקדמי ולהתנסות בתהליכי הוראה ייחודיים עד להכשרתה כאמנית ומורה לאמנות.

*המכינה הקדם אקדמית להשלמת בגרויות מיועדת לבנות שתעודת הבגרות שלהן לא עומדת בתנאי הקבלה למוסד אקדמי.
במכינה ניתן להשלים את כל מקצועות החובה, כולל מגמה.
המכינה מיועדת לסטודנטיות אינטרניות ואקסטרניות כאחד, בעלות תעודת בגרות או ללא תעודת בגרות.
המכינה הקדם אקדמית של מכללת אמונה מכינה את הסטודנטית לקבלת תעודת בגרות של משרד החינוך או תעודת סיום מכינה מטעם המכללה, המאושרת ומוכרת ע”י משרד החינוך והמל”ג.

* המכללה האקדמית אמונה – אפרתה