האתר ע"ש מרים יחיאלי

אמונה אחוזת שרה
מנהל: יאיר סולומון
קלישר 24, בני ברק
90 הילדים המתחנכים באחוזת שרה חיים במרחב ירוק ומטופח, וסביבתם תומכת, אוהדת ומעבירה תחושה של בית. הילדים הצעירים ביותר שוהים במשפחתונים.
הם גרים ומתחנכים במסגרת מצומצמת ואינטימית, הכוללת לא יותר מ-12 ילדים, ומנוהלת על ידי משפחה הדואגת לכל צרכי הילדים – חינוכיים ופיזיים כאחד.
הילדים בשכבת הגיל הבוגרת יותר שוהים בקבוצות קטנות במעונות, ומתחנכים על ידי צוות מקצועי הגר במקום. החדרים הגדולים מעניקים לכל ילד את המרחב האישי שלו ומעניקים לו פרטיות ותחושת השתייכות גם יחד. הילדים לומדים בבתי ספר בסביבה תוך שהם מלווים ונתמכים על ידיי צוות הפנימייה.

לאחר שעות הלימודים נהנים החניכים מחוגי העשרה שונים ומפעילויות הנבנות על ידי המרכזייה החינוכית הנמצאת במקום. בפנימייה פועל צוות טיפולי מגוון העונה על צרכי הטיפול של החניכים, וכולל עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מטפלים באומנויות השונות ואנשי חינוך.
אלה מאפשרים לילדים לבטא עצמם באופן יצירתי, ללמוד מיומנויות חדשות ולהוציא אנרגיה בדרך חיובית. רכישת יכולות אלה תוביל בסופו של דבר לחיזוק הערכה העצמית של הילדים, ולהבנה שיש תחומים רבים בהם הם יכולים להצטיין ולהגיע להישגים, ושאין דבר המונע מהם להפוך לחלק משמעותי ומקובל בחברה.

בפנימייה משרתות בני ובנות שרות לאומי המוסיפות מימד צעיר ואיכותי לצוות החינוכי והטיפולי.
הם חיים עם הילדים, מבלים איתם בלילות, בשבתות ובחגים, ומסייעים רבות לקידום החניכים. טרם תחילת השירות נבדקת היטב מידת התאמתם לתפקיד, והם מקבלים הדרכה קבועה ושוטפת במהלך פעילותם.