האתר ע"ש מרים יחיאלי

זוכרים את עידו באמונה

ספר תורה לזכרו של עידו

אחת התמונות הזכורות ביותר ממבצע "שומר חומות" של צה"ל היא תמונתו של הילד עיד אביגל ז"ל משדרות, שנהרג מפגיעת רסיס שחדר את חלון הממ"ד כשהוא יושב שם עם אמו בזמן אחת האזעקות.

גלית מדר, מנהלת מעון "אמונה" במעגלים, שבמועצה האיזורית שדות נגב, לא יכלה להישאר אדישה למותו והחליטה לחשוב על דרך מקורית להנציח את זכרו של עידו. יחד עם צוות המעון והורי הילדים, רכשו למעון ספר תורה לילדים, כולל "מעיל" ו"רימונים" המקשטים את הספר.

הערב (ב) נערך טקס "הכנסת ספר תורה" יחד עם אביו ואמו של עידו ובני משפחה נוספים. הטקס כלל גם תהלוכה של ילדי המעון מבית הכנסת שבישוב ועד למעון "אמונה" וחלוקת סידור לכל ילד.

גלית מדר, מנהלת מעון "אמונה" אמרה בטקס: " בהנצחת שמו של עידו ז"ל על ספר התורה אנו מחזקים את האחיזה בארץ ישראל ואת האמירה " ככל שיענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ". האסון שפקד את משפחת אביגל הוא אומנם אישי שלהם, אך מותו הכה גלים בכל הארץ כולה. כישראלית כתושבת הדרום כמנהלת מעון לילדים רכים בשנים וכאימא לא יכולתי להישאר אדישה ובחרתי לנסות לשמר את זכרו של עידו ז"ל בספר התורה שישמש את ילדי המעון עוד שנים קדימה."

ליאורה מינקה יו"ר אמונה:" התרגשתי יחד עם כולם בטקס. הורים לא צריכים לקבור ילדים. אף פעם לא תהיה נחמה למוות של ילדים , אך הרעיון לזכור את עידו על ידי תרומת ספר תורה ועל ידי תפילת תינוקות של בית רבן, הם סמל לשותפות גורל של תושבי מעגלים ושל משפחת אמונה עם משפחת אביגל, בתקווה גדולה לימים של שקט."