האתר ע"ש מרים יחיאלי

25 שנה לפטירתה של דסי רבינוביץ- תנועת אמונה מצטרפת למיזם "היום השמיני"

תנועת אמונה החליטה להצטרף למיזם "היום השמיני", אותו הגה פיני רבינוביץ, אביה של דסי ז"ל, שפטרה לפני 25 שנה ממחלת המסרטן. דסי היוותה דמות להשראה, מופת לאופטימיות אשר נגדעה בשל מותה ממחלה, אך דסי ממשיכה להפיץ את עיגולי השמחה. לאחר השבעה  והחיבוק החם שקיבלה משפחתה של דסי מכל קצוות הארץ, הם נותרו לבדם. הסתבר להם כי בני המשפחה אינם זכאים  ולו לליווי רגשי/ נפשי מטעם המדינה כפי שקורה במצבים של פטירה על רקע לאומי[צבא,נפגעי טרור]. במרוצת השנים גם משפחות של הרוגים מתאונות דרכים, ומשפחות נרצחים ושחוו אובדנות במשפחה, נוספו לרשימת הזכאים לטיפול רגשי/נפשי מטעם המדינה, אך שאר משפחות השכול האזרחי נותרו מאחור בזכאותם לתמיכה נפשית. פיני קם , עשה מעשה והקים  את עמותת "יקיר לי", אשר תדאג למיצוי זכויות משפחות אשר שכלו את ילדיהם ממחלות. במהלך השנים הגיע רבינוביץ למספר הישגים חקיקתיים ובהם פיצוי חד פעמי למשפחת שיקירהם קיבלו קיצבה ונפטרו , שיקום מקצועי להורה ששהה ליד מיטת ילדו [והפסיק לעבוד] ןעוד.

עם חזרת הכנסת לפעילות, הונחו אצל מס' חברי כנסת הצעות לשינוי וקידום חוקים. כמו כן, סוכם  על הקמת שדולה  של חברי כנסת   שתוביל ח"כ אורית סטרוק לטובת  הורי השכול האזרחי.

במסגרת העמותה הגה רבינוביץ את מיזם "היום השמיני" שמטרתו להקים מערך מתנדבים אשר ילוו משפחות שחוו שכול אזרחי החל מ'היום השמיני' מתום השבעה. המתנדבים עוברים הכשרה של אנשי מקצוע בתחום ליווי משפחות בנושא אובדן ושכול ויועצים בתחום כלכלת המשפחה בהובלת שי אבו יו"ר איגוד היועצים לכלכלת המשפחה.

למשפחות מוענק המידע שנחוץ להם וניתן גם מענה בתחום הנפשי. משפחות המעוניינות בטיפולים משלמות מחיר סמלי וכל השאר ממומן על ידי העמותה.

תנועת "אמונה" החליטה לאמץ ולהרחיב את המיזם בשני אופנים: מרכזי הטיפול של אמונה-הפרוסים ברחבי הארץ- הם אלה שיעניקו את הטיפול לבני המשפחה וחברות אמונה מרחבי הארץ יהיו המתנדבות אשר יאתרו את המשפחות השכולות, ילוו אותן ויחברו אותן במקרה הצורך למרכזי הטיפול. המתנדבות יעברו הכשרה מקצועית על ידי המטפלים המוסמכים של מרכזי הטיפול וימשיכו לקבל הדרכה וליווי לאורך הזמן על מנת לתת תמיכה גם למתנדבות שנחשפות לעיתים לסיפורים קשים ומורכבים. בכך, למעשה, תתן "אמונה" מעטפת טיפולית הן למשפחות והן למתנדבות.

פיילוט מוצלח התחיל כבר בעיר פתח תקווה, בניהולה של יו"ר אמונה בפתח תקווה יואלה רבינוביץ, עיריית פתח תקווה והפורום הדתי לאומי בעיר. בימים אלה מתרחב פיילוט "היום השמיני" גם לירושלים, נתיבות ונהריה. המיזם פתוח למתנדבות ולמתנדבים רבים וניתן ליצור קשר עם "אמונה" על מנת להשתבץ בעיר המבוקשת.

פיני רבינוביץ:" אני נרגש למסד את המיזם שלי שיעזור למשפחות רבות אשר מצטרפות מדי שנה למשפחת השכול האזרחי. אני מודה לתנועת אמונה שמתגייסת להצלחת הפרויקט ובטוח שבאפשרותנו להקל, ולו במעט, על המשפחות אשר נקלעות לזעזוע טרגי המקשה על חזרה למעגל החיים הנורמטיבי.

יו"ר אמונה ליאורה מינקה: "מדובר באחד הפרויקטים החשובים ש"אמונה" לוקחת על עצמה. אני שמחה שיש בידינו את הכלים המקצועיים לסייע למשפחות שכולות יד ביד עם נשות אמונה ברחבי הארץ שנרתמות בהתנדבות מלאה למיזם. מהיכרותי עם נשות אמונה, אני מניחה שבמהרה יהיה ביקוש להרחבת הפעילות גם לערים נוספות."